"Školski sat s Ladom" u Zagrebu

U ponedjeljak 15. svibnja smo bili na jednodnevnom izletu u Zagrebu i posjetili Lado.

Učenici polaznici izvannastavne aktivnosti Plesna skupina i voditelj aktivnosti ravnatelj Antun Maletić te učiteljica Lucijana Marković su bili na jednodnevnom izletu u Zagrebu tijekom kojeg su nazočili „Školskom satu s Ladom“. Lado je naš najpoznatiji i jedini profesionalni ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske te su u jednom školskom satu prikazali djelić svog bogatog repertoara koreografija iz različitih dijelova Hrvatske. Učenici su bili oduševljeni prikazanim programom koji je izveden bez greške, dotjeran do savršenstva. Isprepleli su se pjesma i ples te različiti koreografski elementi na pozornici u jednu skladnu cjelinu koja je bila praznik za oči i uši. Učenicima se najviše svidjela koreografija Linđo.

U popodnevnim satima učenici su proveli vrijeme uz aktivnost „Zagreb Time Travel“ gdje su uz pomoć animatora i tableta upoznavali najpoznatije lokacije užeg centra Zagreba. Naučili su mnoštvo pojedinosti o najvažnijim mjestima u Zagrebu kroz povijesni pregled i zanimljivosti koje su vezane za ta mjesta.

Na put smo išli vlakom te smo iskoristili besplatne karte za učenike i pratnju. U našoj fotogaleriji možete vidjeti kako nam je bilo. Učenici su ocijenili izlet više nego uspješnim uz želju da se što prije ponovi!

objavio: Antun Maletić   datum: 19. 5. 2023.