Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta 2020.

Učenici 1. razreda Osnovne škole Tordinci na Dan sigurnijega interneta 11.2. sudjelovali su na radionici s roditeljima na temu „ Zajedno za bolji Internet“  koju je za njih organizirala razrednica Andreja Vincek Ević.

Povodom obilježavanja internacionalnog Dana sigurnijeg interneta 11. veljače, uključili smo se aktivnostima i akcijama s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali također i roditeljima. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji internet".

U promicanju boljeg interneta zadatak ove radionice bio je pružiti roditeljima informacije, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje s mogućim rizicima na internetu te kako koristiti i pronaći javno dostupne stranice i materijale koje će im pomoći u rješavanju evenualnih problema prilikom korištenje interneta. Neke od tema koje je radionica obuhvatila bile su: Kontrola vremena provedenog pred malim ekranima te upute za postavljanje roditeljskog nadzora. Učenici i roditelji mogli su vidjeti i zanimljiv video zapis kako djeca vide internet i koliko im je to važno već u najranijoj dobi. Roditelji su dobili i upute kome se obratiti ukoliko trebaju pomoć i podršku u slučaju nasilja preko interneta ili savjet kako se zaštiti na internetu ako ne znaju što napraviti i kako se nositi s neprimjerenim sadržajem kojemu su izloženi oni ili njihovo dijete.

Na kraju predavanja učenici i roditelji prisustvovali su kvizu u kojemu su učenici ispitali roditelje o njihovom poznavanju interneta te su zajedno rješavali nejasnoće oko kojih su raspravljali.

U završnom dijelu radionice učenici su odigrali multimedijske igre "Sigurnost djece na internetu" iz modula 1 za učenike 1. i 2. razreda OŠ na teme “Zaštita osobnih podataka - digitalni trag”,”Pristojno ponašanje na internetu”, “Uzoran stanovnik u digitalnom svijetu”  te “Neznananac s druge strane ekrana” na stranicama petzanet.hr. Kao nagradu na kraju radionice roditelji su ponijeli kući diplomu za roditelja koji brine o sigurnosti svoga djeteta na internetu koju su potpisali zajedno sa svojim djetetom.

Priloženi dokumenti:
Dan_sigurnijeg_interneta_11.2.2020..pptx (834.25 KB)

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 12. 2. 2020.