Održali smo 11. Božićni sajam

Jučer, 11. prosinca 2019., smo u svečanom božićnom tonu održali naš tradicionalni Božićni sajam. Ovo je bio jedanaesti po redu.

Sajam smo održali u Općinskom domu u Tordincima i po već dobro prokušanom receptu posjetiteljima ponudili razne proizvode koje su izrađivali naši učenici, učitelji, a pripomogli su i roditelji.

Odmah na početku Sajma bio je kratki prigodni program. Naši školski zborovi i dramska skupina izveli su igrokaz pod nazivom Ti si svjetlo svijeta, a koji je završio solo izvedbom Ana Marije Kovačević, učenice 8. razreda, s istoimenom pjesmom.

Ove godine su nam u goste došli učitelji i učenici OŠ Antuna Bauera iz Vukovara koji su na svom štandu ponudili proizvode svoje zadruge „Golubica“ a novitet je bio i štand Antikvarijat. Osmislili smo i futuristički kutak, u kojem su naši informatičari posjetiteljima prikazali našu viziju Božića budućnosti s hologramima i robotima. Nismo zaboravili ni tradiciju pa su naši povjesničari izradili svojevrsnu „božićnu lentu vremena“ sa zanimljivostima o Božiću kroz godine koju ste mogli pogledati u predvorju Općine. Svi zainteresirani mogli su provjeriti svoje znanje o Božiću kroz Kahoot kviz. Učenici Karol Varga i Matija Božić pokazali su iznimno poznavanje tradicije Božića osvojivši prvo mjesto na kvizu.

Posjetitelji su sudjelovali i u tomboli u kojoj su najsretniji mogli osvojiti majicu, torbu, kapu ili privjesak za ključeve - donacije organizacije Marijini obroci. Većinski dio prihoda ostvaren na Sajmu donira se dobrotvornoj organizaciji „Marijini obroci“, koja pomaže siromašnoj djeci Trećega svijeta, a dio ide za rad naše učeničke zadruge „Dukat“.

Zahvaljujemo se Općini Tordinci i načelniku Željku Matanoviću, gostima iz OŠ Antuna Bauera iz Vukovara, Stolariji Varga, župniku Josipu Erjavcu te svim učenicima, roditeljima i učiteljima koji su pripomogli u organizaciji našeg tradicionalnog Sajma. Vidimo se iduće godine!

Ostale fotke sa sajma možete pogledati ovdje.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 12. 12. 2019.