Školska knjižnica

Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informacijama. Školska knjižnica omogućuje učenicima stjecanje vještina za doživotno učenje, razvija njihovu maštu i pomaže im da postanu odgovorni građani.

(UNESCO-v Manifest za školske knjižnice)

Školska knjižnica pruža pomoć pri učenju, nudi knjige i ostalu građu koja omogućava svim članovima razviti kritičko mišljenje, a oni tako postaju stvarni korisnici obavijesti, u svim oblicima i putem svih medija.

Školski knjižničar potiče uporabu knjiga i drugih izvora informacija, od umjetničkih do dokumentarnih, od tiskanih do elektroničkih, u knjižnici i izvan nje.

Suradnja knjižničara i učitelja utječe na to da učenici postignu višu razinu pismenosti, čitanja, učenja, rješavanja problema i svladavanja informacijskih i komunikacijskih vještina.

Ona je sastavni dio obrazovnog procesa.

Naš knjižnični fond:

1932 knjige (učenički i učiteljski fond), oko 25 naslova časopisa i novina, 70-tak jedinica elektroničke i AV građe

Školska knjižničarka : Marija Vuković, dipl. knjižničar i prof. hrv. jezika i književnosti

Knjižnica je smještena u središtu škole i pravi je informacijski centar. Ovdje naši učenici mogu posuditi lektiru, potražiti informacije za referat ili seminar (enciklopedije, rječnici, priručnici), iščitavati zanimljive časopise (Drvo znanja, Meridijani, Geo, Junior, Prvi izbor, Modra lasta, Čovjek i svemir...), zajedno s učiteljima odraditi neku kreativnu i korisnu radionicu (ideju mogu potražiti u knjigama i časopisu Unikat), školska knjižnica uvijek je pomoć kod realizacije različitih projekata, učenici ovdje mogu provoditi svoje slobodno vrijeme....

« Svibanj 2021 »