Projektne vijesti

Razredna web stranica i učenje u obrnutoj učionici

Od početka drugog polugodišta učenicima 3. razreda omogućeno je samostalno učenje, rješavanje kvizova, uvježbavanje nastavnih sadržaja, gledanje dokumentarnih filmova i slušanje glazbe korištenjem razredne web stranice Pametne sovice.

U želji da učenicima omogući zanimljiviju i kvalitetniju nastavu i iskoristi prednosti organizacije rada u obrnutoj učionici, učiteljica Marija Banić napravila je za svoje učenike razrednu web stranicu. Na toj stranici učenici i njihovi roditelji mogu naučiti više o sigurnosti na internetu te pogledati zanimljive dokumentarne filmove vezane uz gradivo koje učenici trenutno obrađuju. Učenici mogu pristupiti sigurnim stranicama na kojima mogu vježati nastavne sadržaje matematike, hrvatskog jezika i prirode i društva. Opustiti se mogu uz taktove ozbiljne glazbe te se podsjetiti koja je lektira trenutno na redu.

U dogovoru s roditeljima na roditeljskom sastanku učenici stranici trebaju pristupiti vikendom jer učiteljica petkom postavlja nove nastavne sadržaje i zadatke. Zadatak stranice je obogatiti rad novim sadržajima te potaknuti učenike na samostalno učenje jer filmovi koje učenici pogledaju i tekstovi koje pročitaju motivacija su za obradu planiranih nastavnih sadržaja. Osim toga stranica omogućuje učenicima i uvježbavanje nastavnih sadržaja jer učiteljica na nju postavlja zadatke koje je izradila za svoje učenike.

Sadržaje web stranice možete pogledati na ovom linku https://sites.google.com/site/pametnesovice/home

objavio: Marija Banić   datum: 4. 5. 2019.