Projektne vijesti

Diseminacija KA1 projekta na Županijskom stručnom vijeću učitelja razredne nastave

U sklopu diseminacijskih aktivnosti za Erasmus+ KA1 projekt “Digitalna škola - globalna škola” pedagoginja I. Vinkler Komarić i učiteljica A. Vincek Ević održale su predavanje na Županijskom stručnom vijeću učitelja razredne nastave 28. ožujka u OŠ Bartola Kašića u Vinkovačkom Novom Selu.

Održanim predavanjem pod nazivom “Digitalizacija školskog sustava - kako školu učiniti digitalnijom?” predstavile su sve aktivnosti i znanja stečena na strukturiranom tečaju koji su pohađale na Tenerifima u sklopu KA1 mobilnosti. Cilj predavanja je usko povezan s uvođenjem promjena koje slijede u digitalizaciji škole: od uvođenja inovacija, mijenjanja školskog menadžmenta, pedagogije škole, školske infrastrukture do rješavanja mogućih problema koji se mogu pojaviti uvođenjem istih. U sklopu predavanja učiteljima su predstavile i nove alate za rad s učenicima na nastavi : Coggle, Book Creator, Adobe Spark, Google Classroom, Google drive..Učiteljica Andreja Vincek Ević prikazala je i primjer dobre prakse tako što je  podijelila  primjer dobre prakse ostalim učiteljima  na kojoj je opisala aktivnost kojom je sa svojim učenicima obilježila Dan sigurnijeg interneta 2019. sa naglaskom na stvaranje i upravljanje autorskim pravima i licenciranjem digitalnih izvora za učenje te predavanjem na temu Cyberbulling. Uputila je učitelje na moguće materijale koje mogu koristiti prilikom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. Osim toga uz predstavljanje alata Book Creator podijelila je i primjer dobre prakse obilježavanja Svjetskog dana  pripovijedanja koje je provela u OŠ Tordinci organiziravši javni događaj na razini škole koji je objavila na eTwinning portalu pod nazivom Digital Storytelling day 2019.Učiteljica je  stečena znanja o radu na digitalnom alatu BookCreator  primijenila  u radu svoga razreda poučivši učenike kako da se koriste njime i uz pomoć aplikacije učenici su stvorili razrednu e-slikovnicu pripovijedavši poljsku Legendu o cicamacama. Učiteljima je prenijela znanja i o korištenju digitalnog alata Book Creator.

Priloženi dokumenti:
Digital_turn_-_predavanje_ZSV_2019.pdf (2.72 MB)

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 3. 4. 2019.