Stručno usavršavanje u Kopenhagenu

Učiteljica engleskog jezika je prisustvovala trodnevnom obrazovnom sajmu u Danskoj.

Agencija za mobilnost i programe EU početkom veljače je raspisala natječaj za profesionalno usavršavanje u Danskoj putem kojeg su birali dvoje predstavnika iz Hrvatske. Učiteljica engleskog jezika, Tihana Svoren Kolarec, ostvarila je 96/100 bodova i time ostvarila pravo sudjelovanja.

PDW on 21st Century skills - @ Danish Learning Festival 2018 je počeo službenim otvaranjem u utorak 6. ožujka u 15 sati. Na festivalu je u sklopu eTwinninga sudjelovalo 140 učitelja iz 25 zemalja, predstavnici agencija za mobilnost i eTwinning ambasadori. Prvo predavanje bilo je: Sowing the Seeds for a More Creative Society (Sadnja sjemena za kreativnije društvo). Predavač Mitchel Resnick je profesor na MIT Media Lab i dugogodišnji suradnik LEGO tvornice u stvaranju Lego Technic i Lego Robotics setova.

Poslije plenarnog predavanja gospodin Alan November ( November Learning) iz SAD-a održao je radionicu samo za sudionike eTwinninga u kojoj je naglasio važnost pravilnog istraživanja putem interneta za projekte.

Prvi dan je završio neformalnim druženjem sudionika.

Drugi dan započeo je ujutro plenarnim predavanjem Alana Novembra: Who owns the learning? (Tko posjeduje učenje?).

Uslijedili su nizovi radionica s različitim temama: Problem Based Learning, Designing CRAFT process, ABC of eTwinning i Vođeni obilazak izlagača na obrazovnom sajmu.

Učenici danskih škola sudjelovali su u natjecanju sa svojim projektima koje su predstavljali na sajmu. Sudionici eTwinning radionica imali su ulogu gostujućih sudaca. Učenici su predstavljali svoje projekte (na engleskom jeziku), suci su imali liste za ocjenjivanje projekata po kategorijama: suradnja, inovativnost, korištenje IKT tehnologija, rješavanje problema iz stvarnog svijeta.

Nakon sudjelovanja u ocjenjivanju projekata uslijedila je pauza za ručak i nakon toga novi set radionica.

U popodnevnom terminu teme radionica su bile: 21st century teaching in the classroom (Podučavanje 21 stoljeća), Students perspective on 21st learning design (Učenička perspektiva na poučavanje 21 stoljeća), Advanced project facilitation in eTwinning (Napredno vođenje projekata na eTwinningu).

Radni dio dana završio je neformalnim razgovorom u skupinama o raznim obrazovnim temama vezanim uz poučavanje vještina 21. stoljeća.

Treći dan je bio predviđen za radionice u kojima smo se osvrnuli na naučeno tijekom ove mobilnosti i radom u skupinama na osmišljavanju novih eTwinning projekata.

Nakon izlaganja budućih projektnih ideja, u ranim popodnevnim satima, ispunili smo evaluaciju čime je službeni dio posjeta Kopenhagenu završio.

S obzirom da je let za Zagreb bio tek sljedeće jutro dvije predstavnice iz Hrvatske su iskoristile poslije podne za mini obilazak centra Kopenhagena.

Pune novih znanja i ideja sretno su se vratile kući.

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 17. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »