Osječka avantura kroz Kukuruzni labirint

U četvrtak, 14. rujna 2017., naši su učenici uživali u poludnevnom izletu u Osijek.

Učenici razredne nastave obišli su Vodenicu na Dravi, vozili se tramvajem te učili i igrali se u Kukuruznom labirintu.

Vodenica na Dravi jedini je takav primjerak u ovom dijelu Hrvatske. Naučili smo svašta o kukuruzu, o povijesti Osijeka te kako izgleda put jednog kukuruznog zrna koje će postati brašno i ukusan kruh jednoga dana. Za odličan doček, interesantne informacije o mlinu i kukuruzu te topli, domaći kruh koji smo kušali, zaslužni su gospodin i gospođa Davidović – voditelji udruge Vodenica.

Nakon toga, krenuli smo u vožnju tramvajem. Vozili smo se na ruti od Rokove ulice preko Trga A. Starčevića do osječke glavne pošte. Nekima je to bila i prva takova vožnja u životu!

Djeca su ipak najviše uživala u Kukuruznom labirintu. Labirint je projekt udruge Kreativna rekreacija, kojoj je cilj razvoj i poticanje odgoja, obrazovanja i boravka u prirodi. Tako djeca u prirodnom okružju i na svježem zraku razvijaju sposobnost orijentacije, različite motoričke sposobnosti, osvješćuju važnost zaštite prirode te razvijaju kreativnost u obiteljskom i izvanučioničkom okruženju.

Naši su učenici tako sa zanimanjem pratili našu animatoricu Anu kroz labirint, slušali priče o mitovima i legendama vezanim uz to, doznali još različitih zanimljivosti o kukuruzu te se počastili svježe ispečenim kokicama. Odlične matematičke i kreativne radionice s učenicima odradila je animatorica Dina, a besplatnu obiteljsku ulaznicu za labirint u kvizu na samom kraju druženja, osvojila je učenica Lana Horvat.

Izlet je odrađen u sklopu godišnjeg projekta škole – Učionica bez zidova.

Ostale fotke s našeg izleta možete vidjeti u foto-galeriji.

objavio: Marija Vuković   datum: 15. 9. 2017.