Posjet American Corneru u Osijeku

U utorak 9. svibnja su učenici koji sudjeluju u eTwinning projektu British and American Culture posjetili American Corner u Osijeku.

Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika i petoro učenika šestog razreda zajednički rade na eTwinning projektu  British and American Culture.Cilj ovog projekta je naučiti nešto više o zemljama engleskog govornog područja.  Kao dodatak na niz aktivnosti vezanih uz projekt učenicima se pružila prilika posjetiti American Corner u sklopu Gradske i sveučilišne knjižnice u Osijeku. Tamo su upoznali profesoricu Erin McHugh koja predaje na Filozofskom i Učiteljskom fakultetu u Osijeku. Profesorica McHugh je rodom iz Chicaga i učenicima je održala zanimljivu prezentaciju o svom rodnom gradu.

Također je učenicima govorila o najpopularnijim sportovima u Americi i objasnila osnovna pravila baseballa. U svom izlaganju također se osvrnula na razlike u sustavu školovanja u Americi i u Hrvatskoj.

Učenici su na poklon od profesorice dobili američke zastavice i od američke ambasade su dobili poučnu društvenu igru Čovječe ne korumpiraj se.

Nakon kratke zakuske obišli su dječji odjel gradske knjižnice i u igraonici knjižnice se opustili uz igru pogađanja, naravno na engleskom jeziku.

Puni dojmova vlakom su se vratili kući spremni svoja iskustva podijeliti sa ostalim sudionicima projekta.

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 10. 5. 2017.