"Mislim zeleno, čuvam Zemlju 2" - eTwinning projekt 2. razreda

Učenici 2. razreda Osnovne škole Tordinci uključeni u Kreativnu eko skupinu Prijatelji prirode pod vodstvom učiteljice Andreje Vincek Ević završili su rad na cjelogodišnjem eTwinning projektu "Mislim zeleno čuvam Zemlju 2",a svoj rad će predstaviti na svečanom programu obilježavanja Dana škole.

"Mislim zeleno, čuvam Zemlju 2", nastavak je prošlogodišnjeg ekološkog projekta "Mislim zeleno, čuvam Zemlju".
Projekt je u ovoj  godini pratilo i aktivno sudjelovalo 56 članova preko eTwinninga.
Cilj je projekta bio kroz niz međupredmetnih aktivnosti potaknuti učenike da budu aktivni građani u odnosu prema samom planetu Zemlji i prema njenim resursima koje koristimo.

Učenici 2. razreda marljivo su radili cijelu godinu te su tako do 22.4. 2017. tj. Dana planeta Zemlje odradili niz radionica za eko +peticu:
reciklirali i ponovno upotrebljavali staklo, stari papir, tkanine, plastiku, metal. Osim navedenih radionica učenici su cijele godine sakupljali plastične čepove za skupe lijekove, održavali akcije uređenja školskoga okoliša, obilježavali važne eko datume istraživačkim radom i svaki dan posvetili planeti Zemlji.

Učenici na kraju ovoga projekta dobro znaju razlikovati pojmove „zdravi okoliš„ i „održivi razvoj“, svojim primjerom objašnjavati ulogu koju zdravi okoliš ima za dobrobit pojedinca i lokalne zajednice, opisivati postupke u obitelji, školi i lokalnoj zajednici kojima se pridonosi održivome razvoju.
Sada bolje razumiju zašto je odgovorno ponašanje svih prema vlastitoj, tuđoj i zajedničkoj imovini važan dio održivog razvoja.
Učenici su tijekom projekta usvojili znanja o zdravom načinu života te saznanja o tome kako prehrana, tjelesna aktivnost i odluke o vlastitom ponašanju i odnosima s drugim ljudima utječu na tjelesno, mentalno, emocionalno i socijalno zdravlje.

Prikazujemo slike nekih važnih radionica koje smo održali tijekom školske godine i kojima prikazujemo naš rad na projektu: obilježili smo i održali radionice povodom Svjetskoga dana štednje, Božićnog sajma u našoj školi, Valentinova, Svjetskoga dana voda, Svjetskoga dana zdravlja, Dana planete Zemlje i još mnoge druge aktivnosti vezane uz rad naše eko škole.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 10. 5. 2017.