Božićna idila u Tordincima – održali smo 8. Božićni sajam

U srijedu 14. prosinca 2016. u veselom smo raspoloženju u Općinskom domu u Tordincima održali osmi po redu Božićni sajam. Posjetitelji su nam stigli u velikom broju, a mogli su prošetati između štandova, poslušati naš božićni koncert te uživati u finoj klopi i toplim napitcima u zimskoj idili ispred Općinskog doma.

Učitelji i učenici razredne nastave (uz pomoć roditelja), eko-skupina, cvjećari, domaćinstvo, vjeronaučna skupina te učenici 7. razreda s razrednicom i ove su godine pripremili mnoštvo zanimljivih božićnih ukrasa, čestitki, rukotvorina, eko-proizvoda, kolača... za sve posjetitelje. U posjet su nam došli i članovi Vukovarskih iskrica koji su na Sajmu izložili svoje kreativne uratke. Naravno, kao i proteklih godina prikupljene donacije šaljemo udruzi Marijini obroci koja pomaže siromašnoj djeci širom svijeta.

Posjetitelji su ispred Doma mogli uživati u pravoj zimskoj idili, uz okićena božićna drvca pod snijegom, gdje su na štandu „Kod Ivke“ kušali ukusne langošice, hamburgere, čaj i toplu čokoladu, a odrasli su se mogli ugrijati kuhanim vinom.

Ove smo godine u sklopu Sajma organizirali mali božićni koncert. Koncert su otvorile sedmašice Leonarda, Andrea i Valentina instrumentalnom izvedbom pjesme U to vrijeme godišta. Mali zborovi iz Tordinaca i Antina te veliki zbor iz Tordinaca razveselili su posjetitelje poznatim božićnim pjesmama, a u goste nam je došla i Muška pjevačka skupina Paorija Tordinci. Kao šećer na kraju programa i veliko iznenađenje svim nazočnima, bio je zbor učitelja škole koji su goste počastili izvedbom pjesme O pastiri, čujte novi glas.

Najmlađi su se mogli okušati u igranju „žabice“, dok su se stariji učenici natjecali u kuglanju. Za pobjednike su pripremljene i vrijedne nagrade.

Zahvaljujemo se Općini Tordinci, OŠ Zrinski Nuštar i OŠ D. Cesarića iz Osijeka, HNK Cibalia i NK Osijek, DPH Vukovar, Pirotehnici Mirnovec i nakladničkim kućama Alfa i Školska knjiga za pomoć u organizaciji Sajma i donaciju nagrada.

Atmosferu sa Sajma možete vidjeti u našoj galeriji.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 16. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »