Stogodišnjica Priča iz davnine-projekt Obljetnice

Drugi razred osnovne škole Tordinci obilježio je stogodišnjicu izdanja Priča iz davnine naše najpoznatije književnice Ivane Brlić Mažuranić.

Kroz obilježavanje stogodišnjice izdanja Priča iz davnine upoznali smo pobliže život i djelo Ivane Brlić Mažuranić te divne slikovnice:Šuma striborova,Regoč i Kosjenka te Ribar Palunko i njegova žena koje su prilagođene uzrastu djece nižih razreda.

Slikovnicu Šuma Striborova izabrali smo kao poticajnu priču koju smo upoznali i obradili kroz niz aktivnosti. Jedna od najvažnijih je obrada slikovnice i same priče kao lektirno djelo kroz interpretativno grupno čitanje,vođenje dnevnika čitanja sa raznim zanimljivim zadatcima te smo izradili našu razrednu slikovnicu Šuma Striborova prema redoslijedu događanja u samoj priči.

Naša knjižničarka nam je pripremila zanimljiv sat prepun aktivnosti na kojemu smo saznali nešto više o slavenskoj mitologiji koja je bila neiscrpan izvor ideja i nadahnuće za nastanak divnih Ivaninih priča,poslušali smo ulomak iz priče Šuma Striborova na audiozapisu te naposljetku igrali zanimljivu interaktivnu igricu nadahnutu pričom Kako je Potjeh tražio istinu.

Naposlijetku nestrpljivo očekujemo izlet u Slavonski Brod gdje ćemo posjetiti začaranu Šumu Striborovu i uživati u aktivnostima zahvaljujući našoj najpoznatijoj književnici Ivani Brlić Mažuranić. Predlažemo svima da pročitaju i uživaju jer jedino se to i može čitajući ta divna hvalevrijedna djela.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 13. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »