Kontaktni seminar u Krakowu

2. rujna 2016. godine Agencija za mobilnost i programe EU objavila je „Poziv za dostavu prijava za sudjelovanje na eTwinning mobilnostima“. Između par ponuđenih događanja odlučio sam se prijaviti na Kontaktni seminar u Krakowu čija je tema bila „Kako poboljšati kvalitetu eTwinning projekata“.

Ispunio sam prijavni obrazac i napravio motivacijski video u  programu PowToon te poslao Agenciji. Nakon desetak dana izašla je lista s rezultatima na kojoj se vidjelo da je moja prijava među prve četiri odabrane za sudjelovanje na seminaru. Osim OŠ Tordinci, Hrvatsku su na skupu u Krakowu, koji se održao od 20. - 23.10.2016., predstavljale kolegice iz OŠ Pujanki iz Splita, OŠ Zapruđe i Druge gimnazije iz Varaždina.

Seminar je započeo predavanjem prof. Wiktora Askansasa o pogreškama koje treba izbjegavati u provedbi projekta, nakon čega je uslijedio eTwinning kviz kojeg je vodio Pawel Czaplinski. Nakon toga su uslijedile aktivnosti za međusobno upoznavanje sudionika i pronalazak partnera sa sličnim interesima za provedbu zajedničkog projekta.

Drugi dan seminara u vremenu od 9.30-17.00 sati su organizirane radionice koje su sudionici pohađali podijeljeni u timove, a to su: "Student motivation“,  „Coding with eTwinning“, „Quality Labels“, „eTwinning platform for advanced“, „Music is love in search of a word“, „Student competences“, na kojima su sudionici upoznati s mnogim alatima, idejama i sugestijama za još uspješniju provedbu eTwinning projekta.

Treći dan seminara su prikazani primjeri dobre prakse u provedbi eTwinning projekta. Zatim su sudionici trebali pronaći partnere i isplanirati zajednički projekt. Nakon što su pronašli partnere i zajednički isplanirali projekt, registrirali su ga na eTwinning Live portalu. Na kraju je uslijedilo prestavljanje svih eTwinning projekata, podjela certifikata i zatvaranje seminara, te je uslijedila završna zajednička večera u restoranu „Havelka“ koji se nalazi u centru Krakowa.

Iako je seminar zahtijevao mnogo vlastitog angažmana, svi sudionici su s veseljem pristupali radionicama i osmišljavanju projektnih ideja. Komunikacija među sudionicima je bila izvrsna. Tijekom seminara sam se priključio u jedan već registrirani projekt s kolegicama iz Poljske i Turske -Handmade Christmas cards, kao i u projekt koji smo osmislili na samom seminaru pod nazivom „My school is cool“.

Troškovi puta, smještaj i kotizacija su financirani u okviru programa Erasmus+, eTwinning od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.

objavio: Bruno Sekereš   datum: 13. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »