Obilježili Dan škole kao Dan otvorenih vrata

Vrata naše škole 17. 05. 2016. bila su otvorena za sve mještane Tordinaca, Antina i Korođa. Bila je to prilika da zainteresirani mještani pobliže upoznaju način rada naših učenika i učitelja. Naglasak je bio na korištenju suvremenih tehnologija u nastavi jer je tema našeg ovogodišnjeg projekta Cyber škola.

Učenici razredne nastave i njihovi učitelji posebno su na priredbu i prijepodnevno druženje pozvali buduće prvašiće i njihove roditelje.

Nakon priredbe u Tordincima, učenici i posjetitelji su sudjelovali u različitim radionicama koje su za njih i roditelje pripremile učiteljice. Učiteljica Andreja omogućila im je sudjelovanje u likovnim radionicama, eko radionici te u jezičnim i matematičkim igrama. U učionici učiteljice Jasne stvarale su se priče i razglednice te igrale društvene igre. Učiteljica Marija prezentirala je roditeljima projekte u kojima su njezini učenici sudjelovali tijekom 4 godine zajedničkog druženja te je učenicima pripremila zanimljive igre uz korištenje pametne ploče. Druženje je završilo natjecanjem u starim igrama povlačenja užeta, karika na marika, nošenja jaja u žlici i skakanja u vreći koje je pripremila učiteljica Jasna.

U Antinu su učenici i učitelji također pokazali posjetiteljima čime su se bavili ove školske godine. Pozdravili su ih pjesmom vjeronaučne skupine vjeroučitelja Davida i rasplesali ih uz plesnu skupinu učiteljice Jelene. Nakon plesa i pjesme na red je došla i igra, ali ne bilo kakva igra. Pokazali su brojnim gostima kako se moderna tehnologija može koristiti u edukativne svrhe. Posjetitelji su se mogli okušati u matematičkim izazovima i uz asistenciju naših vještih učenika na tabletima utvrditi svoje znanje. Putem prezentacije otišli su svi zajedno u daleki Brazil u koji učenici često „putuju“ radeći na svom e-Twinning projektu i družeći se s učenicima iz dalekih zemalja. Sve to naravno koristeći se digitalnom tehnologijom. Za kraj su goste počastili malom zakuskom.

U popodnevnim satima posjetitelji su mogli razgledati aktivnosti predmetne nastave te sudjelovati u nekim od njih. Na početku su mogli nazočiti modnoj reviji naših učenica koje su same izradile svoje haljine od prirodnih i umjetnih materijala. Nakon toga su se mogli prošetati po školi te razgledati zanimljive izložbe Biblija kroz povijest, Informacijsko-komunikacijske tehnologije - nekad i sad i Glagoljski nakit. Učenici 7. razreda su za sve posjetitelje napravili kviz znanja uz pomoć programa Kahoot, a tko je želio mogao se okušati i u matematičkim igrama. Održane su projekcije filmova Mein Haustier i The Good Tree. Prvi su snimili učenici 5. razreda, a potonji je prikaz projekta Save nature, save yourself kojeg su učenici 6. razreda uz pomoć nekoliko učiteljica provodili tijekom cijele godine. Posjetitelji su mogli pogledati i audiovizualnu eko slikovnicu Spašena šuma po kojoj je nastala i istoimena e-knjiga. I jedno i drugo su izradile učenice 6. razreda, a e-knjigu se moglo prelistati na tabletu. Osmaši su kroz aktivnost Biologija i kemija oko nas posjetiteljima opisali kako izrađujemo razne eko proizvode, a na prezentaciji Internet kriminal moglo se saznati kako informacijskom pismenošću možemo poboljšati budućnost mladih.

Dan je bio zanimljiv, prepun poučnih aktivnosti kroz koje smo osim znanja posjetiteljima pokazali i svoje vještine u korištenju informacijsko-komunikacijskih tehnologija. A to je u konačnici i bio cilj projekta Cyber škola.

Ostale fotke s Dana škole možete pogledati u našoj galeriji.

objavio: Marija Banić Sanja Božić Ivana Vinkler Komarić   datum: 19. 5. 2016.