Održana Mindstorms radionica robotike

U našoj školi je 5. svibnja održana radionica robotike Lego Mindstorms.

Tijekom radionice u trajanju od dva školska sata, učenici su imali priliku upoznati se s konceptom Lego robota koji se sastoji od inteligentne kocke, motora i senzora, a potom i programirati njegove osnovne radnje kao što su hodanje, rotiranje, reprodukciju zvuka (glazbe ili vlastitog glasa), ispaljivanje kuglice, ispisivanje teksta ili crteža na zaslonu robota te su koristili njegove senzore za boju, prepreku i slično.

Voditelj radionice bio je Tomislav Jakopec, profesor s Filozofskog fakulteta u Osijeku kao i aktivni član grupe Osijek Software City, koji je na početku radionice objasnio što se nalazi unutar blokova naredbi, a potom objasnio učenicima kako se blokovi naredbi slažu u neku smislenu cjelinu.

Mogli bismo reći da je radionica bila podijeljena u tri etape. U prvoj su se učenici upoznavali s konceptom robota, pojmom programiranja i softverom. U drugoj su programiranjem robota odrađivali zadatke koje im je zadavao voditelj radionice. U trećoj su mogli programirati što žele pa su se odlučili na borbu robota.

Nakon 2 školska sata čistog programiranja, učenici su se čudili kako im je vrijeme tako brzo prošlo, a na odlasku su govorili voditelju: ''Dođite nam opet!''

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 10. 5. 2016.