Europska i eTwinning oznaka kvalitete za naše projekte

Učiteljice razredne nastave Marija Banić i Andreja Vincek Ević sa svojim su učenicima prošle školske godine sudjelovale u nekoliko zanimljivih projekata. Projekti u kojima su sudjelovali su zahvaljujući inovacijama, kreativnosti, upotrebi IKT-a, suradnji s partnerskim školama te integraciji projekata u kurikulum dobili Europske i eTwinning oznake kvalitete.

eTwinning oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima s izvrsnim eTwinning projektima. Prijavu za nacionalnu oznaku kvalitete svaki odgojno-obrazovni djelatnik ispunjava osobno. Prijavom za nacionalnu oznaku kvalitete ocjenjuje se osobni doprinos i sudjelovanje svakog pojedinog člana u projektu.

Kriteriji za dobivanje e Twinning oznake kvalitete su:

1. Pedagoške inovacije i kreativnost;

2. Integracija projekta u kurikulum;

3. Suradnja partnerskih škola - planiranje, koordinacija i procjena na razini učitelja partnerskih škola (ocjenjuje se na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti), suradnja među učenicima partnerskih škola (također se ocjenjuje na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti);

4. Uporaba IKT-a;

5. Rezultati, učinak i dokumentiranje.

Osim eTwinning oznake kvalitete projekt može dobiti i Europsku oznaku kvalitete.

Europsku oznaku kvalitete (European Quality Label - EQL) dodjeljuje Središnja organizacija za potporu (CSO).

Među 870 projekata prijavljenih za prestižnu Europsku eTwinning nagradu 2021. ukupno je odabrano 13 projekata.

Europsku oznaku kvalitete dobili su projekti Uz čitanje riječi rastu, Što za mene znači Božić i Dan jabuka. E twinning oznaku kvalitete dobili su projekti Memento prijateljstava, Zelene slikovnice, Pusni običaji i Glagoljamo.

Priznanja za iznimnu kvalitetu odrađenih projekata dobile su učiteljice, ali i njihovi učenici.

objavio: Marija Banić Andreja Vincek Ević   datum: 9. 11. 2021.