VjeDra-kreativna smotra vjeronaučnog stvaralaštva

Kreativna smotra vjeronaučnog stvaralaštva vjeroučenika osnovnih i srednjih škola Đakovačko-osječke nadbiskupije – „VjeDra“, ove je godine provedena u online okruženju uslijed okolnosti koje je donijela pandemija korona virusa.

Naši vrijedni vjeroučenici šestog razreda, polaznici vjeronaučne skupine, prošle su školske godine krenuli s pripremom za Vjedra na temu Briga za zajednički dom – Laudato si, ekološka tema o očuvanju svega stvorenoga, no kako nas je pandemija spriječila te smo većinu vremena proveli u on-line nastavi, niti se održala smotra, niti smo završili svoj započeti projekt.

Ove godine dana nam je prilika da nam trud ne propadne, stoga smo dovršili započeti projekt u kojem smo htjeli prikazati Pjesmu stvorova svetog Franje. Cilj projekta je predstaviti kreativne uratke spomenutih stvorenja u pjesmi (sunce, mjesec, zvijezde, voda, vjetar, vatra...) te time potaknuti i pokazati kako možemo reciklirati i od recikliranog stvoriti prekrasne uratke.

Na prošlogodišnju temu Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi i Briga za zajednički dom – Laudato si prijavilo se 10 osnovnih i srednjih škola, a na ovogodišnju temu Biblija prijavilo se 35 škola.

Smotra „VjeDra“ nije natjecateljskog karaktera, a svi su sudionici smotre dobili priznanja za sudjelovanje u ime Katehetskog ureda Đakovačko-osječke nadbiskupije koja potpisuju đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit mons. dr. sc. Đuro Hranić i ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje dr. sc. Dubravka Brezak Stamać.

Videouradak naših učenika možete pogledati na sljedećoj poveznici:

objavio: Valentina Čutura   datum: 28. 6. 2021.