eTwinning projekti "Dan jabuka 2020." i "Što za mene znači Božić"

Učenici 2. razreda sudjelovali su u eTwinning projektima "Dan jabuka 2020" i "Što za mene znači Božić".

Projektne aktivnosti u projektu "Dan jabuka 2020."ostvarene su kroz nastavne predmete Hrvatski jezik, Likovnu kulturu, Dodatnu nastavu iz Hrvatskog jezike te izvannastavne aktivnosti Kreativne eko skupine "Prijetelji prirode".Učenici su kroz razne aktivnosti upoznali: važnost jabuke u prehrani, koristi od jabuka, vrste jabuka, tekstove s motivom jabuke, te nove web 2.0 alate za prikazivanje rezultata projekta i izrađivanje likovnih radova u raznim tehnikama s motivom jabuke. Nakon ostvarenih aktivnosti učenici su  mogli objasniti zašto je jabuka  važna za zdravlje, naučili su razlikovati  razne vrste jabuka te kako samostalno  koristiti digitalne alate radi prikazivanja izvršenih aktivnosti.

Etwinnig projekt "Što za mene znači Božić" učenicima je omogućio da postanu aktivni i odgovorni članovi razreda, škole i lokalne zajednice koju poznaju i poštuju vrijednosti osobnog i zavičajnog identiteta te prihvaća različitosti, poštujući tradicionalne okvire (Advent).
Učili su kako uočiti potrebe svakog člana zajednice i nastojati se aktivno uključiti i sudjelovati nudeći vlastita „zrnca dobrote“ i na taj način utjecati na vlastitu sredinu.

Projekt smo proveli kroz sljedeće aktivnosti:

1. izrada loga projekta-plakat

2. dodjela projektnih zadataka- za svakog učenika ponaosob, nakon izvršenja zadatka učenik svoj zadatak predstavlja razredu

3. adventski kalendar- izvlačenje kartica, izvršavanje zadataka svaki dan u adventu

4.izrada čizmice za svetog nikolu

5. izrada i pisanje božićne čestitke

6.izrada kuglica sa božićnim željama i porukama

7.odabir tajnog prijatelja za božićno darivanje

8. predstavljanje projektnih zadataka- izrada razrednog panoa, izrada projektnog kutka u učionici

9.izrada e-knjige

10.evaluacija projekta

Ovim projektom nastojali smo razvijati svijest o važnosti očuvanja narodnih božićnih obilježja, poticati primjerenu proslavu blagdana bez eksplozivnih sredstava, njegovati naviku čestitanja i izražavanja lijepih želja, razvijati estetska stajališta na području likovne stvarnosti te razvijati etičke vrijednosti.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 13. 6. 2021.