Noć knjige 2021.

Iako nam i ova školska godina prolazi u posebnim uvjetima, odlučili smo se za lijek u obliku knjige i čitanja. Po 4. put obilježili smo manifestaciju Noć knjige.

Ovo je obljetnička, 10. Noć knjige, s prigodnom temom: Ljekovita moć knjige. Manifestacija je pokrenuta kako bi se govorilo o čaroliji stvaranja, radosti čitanja i važnosti knjige u suvremenom društvu.

U Noći knjige obilježavamo dva bitna datuma vezana uz knjigu - Svjestki dan knjige i autorskih prava (23.4.) i Dan hrvatske knjige (22.4.)., a u ovom velikom programu, koji je ove godine obuhvatio čak 1100 događanja, sudjelovale su narodne i školske knjižnice, odgojno-obrazovne ustanove, ustanove u kulturi, nakladnici, knjižari, različite organizacije i udruženja.

U našoj su se školi uključili svi učitelji razredne nastave (Marija Banić, Jasna Barešić, Sanja Božić, Lidija Flinčec, Bruno Sekereš, Andreja Vincek Ević), vjeroučiteljica Valentina Čutura, učiteljica engleskog jezika Tihana Svoren Kolarec, učiteljica hrvatskog jezika Nevenka Prica, pedagoginja Ivana Vinkler Komarić i organizatorica - školska knjižničarka Marija Vuković.

Prije samog petka, sudjelovali smo i u literarnom natječaju Ljekovita lektira. Lucija Horvat (4. r.) napisala je sastav o tome kakav je na nju ostavila dojam knjiga Matko na štakama.

Bilo je tu poučnih, zabavnih, kreativnih, opuštajućih, mislilačkih i inih aktivnosti - čitanja na otvorenom, čitanja i pripovijedanja po posebno i prigodno uređenim učionicama, izrada plakata, postera, straničnika, stripova, pripovijedanja šala, pripremljenih različitih igara (pantomime, online igrehttps://learningapps.org/display?v=pdsf68ae321)...

Predmetna je nastava ljekovitost potražila u Novom zavjetu, prekrasnim izrekama Malog princa i Fantastičnim letećim knjigama G. Morrisa Lessmorea. Inspiraciju u priči o sreći te istinitoj biografiji P. T. Barnuma (The Greatest Showman).

Ovu smo Noć zaključili;  .

Jedva čekamo sljedeću godinu, novu temu i nove izazove!

objavio: Marija Vuković   datum: 29. 4. 2021.