Upisi u srednju školu - grupno informiranje za naše osmaše

Danas smo u osmom razredu „ugostili“ Ivu Jurić, stručnu savjetnicu iz Zavoda za zapošljavanje, koja nam je na satu razrednog odjela putem aplikacije Zoom održala predavanje o upisima u srednju školu.

Gospođa Iva Jurić savjetnica je u Centru za informiranje i savjetovanje o karijeri, odjelu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje koji se bavi unapređivanjem osobnih potencijala korisnika za cjeloživotni razvoj karijere. Također se bave i profesionalnim informiranjem i usmjeravanjem učenika te smo iz tog razloga gospođu Jurić pozvali da i kod nas provede grupno informiranje naših osmaša.

U svom je predavanju savjetnica pričala učenicima o tome što sve utječe na odabir budućeg zanimanja te koje informacije o zanimanju trebaju pronaći prilikom odlučivanja o tome što će upisati. Kratko im je prikazala i objasnila hrvatski obrazovni sustav te koje vrste škola postoje kod nas. Objasnila im je kako mogu izračunati bodove za upis na osnovu svojih ocjena i ostalih elemenata te kako će izgledati sam postupak prijave i upisa u SŠ. Pokazala im je i popis zanimanja koja su trenutno deficitarna na našem području. Upoznala ih je s portalom e-Usmjeravanje i s upitnikom Moj izbor koje je izradio HZZ baš u svrhu prefesionalnog usmjeravanje učenika.

Naši osmaši moraju donijeti važnu odluku koja će uvelike utjecati na njihov život i budućnost te nam je ovo predavanje bilo jako korisno. Stoga zahvaljujemo gospođi Jurić na održanom grupnom savjetovanju i svim korisnim informacijama koje nam je dala.

objavio: Ivana Vinkler Komarić   datum: 26. 4. 2021.