Dan planeta Zemlje

Učitelji razredne nastave svake godine posebnu važnost daju obilježavanju Dana planeta Zemlje učeći djecu od najranije dobi o odgovornosti i važnosti brige za očuvanje planeta na kojem živimo.

Različitim aktivnostima primjerenim dobi učenika i usklađenim s kurikulumima različitih predmeta i međupredmetnih tema naši su učitelji pokazali svoju predanost, znanje i kreativnost u prenošenju znanja na zanimljiv način. Učenike su potaknuli na samostalnost u učenju, timski rad, praktičnu primjenu znanja, kritičko iznošenje mišljenja te dramsko, glazbeno i likovno izražavanje.

Učenici su čitali i slušali tekstove vezane uz ekologiju. Rješavali su nastavne listiće. Koristeći se enciklopedijama istraživali su o našoj planeti. Pisali su pjesme i eko poruke. Uz vodstvo svojih učitelja izradili su prekrasne likovne radove i plakate. Glumili su u igrokazima i uglazbljavali stihove eko pjesama. Dizajnirali su eko majice i sadili sobno cvijeće. Napravili su eko knjižice te na portalu Zemljoteka i wordwallu igrali igrice.

Kroz sve navedene aktivnosti učenici su naučili što je atmosfera i kako ju zaštititi te na koji način mogu pomoći zaštiti i očuvanju okoliša. Naučili su što je recikliranje, zašto je plastika štetna te zbog čega je važno koristiti platnene vrećice.

Dan planeta Zemlje obilježili su učenici 3., 4. i 7. razreda i na satu engleskog jezika. Uz vodstvo učiteljice Tihane učili su o važnosti očuvanja vode i staništa na kojima obitavaju životinje, a sedmaši su gledali video Nature speaks i izrađivali prezentcije. Učiteljica Antonija je s učenicima 4. razreda na izvannastavnoj aktivnosti Spretne ruke izradila zanimljive ukrase za učionicu.

objavio: Marija Banić   datum: 23. 4. 2021.

« Ožujak 2024 »