Intervju u sklopu projekta "Small schools"

U utorak 26. siječnja održan je intervju putem video veze s predstavnicima OŠ Tordinci u sklopu međunarodnog projekta Small schools (Male škole). Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske predložilo je našu školu kao predstavnika Hrvatske u ovom projektu na temelju kvalitete našega rada što nam je bila iznimna čast i priznanje.

Projekt provodi Nacionalni institut za dokumentaciju, inovacije i obrazovanje (INDIRE), koji je najstarija istraživačka organizacija talijanskog Ministarstva obrazovanja sa sjedištem u Firenci, zajedno s Europskom mrežom škola (EUN) koja okuplja 35 europskih ministarstava sa sjedištem u Bruxellesu. Cilj projekta je analiza i promicanje iskustava u učenju na daljinu korištenjem IKT-a u geografski izoliranim školskim institucijama pogođenima smanjenjem broja učenika.

Prije provedbe spomenutog intervjua, škola je ispunila upitnik koji je poslužio kao predložak za sami intervju. Osnovnu školu Tordinci predstavili su ravnatelj Antun Maletić, zatim učitelj razredne nastave Bruno Sekereš koji je koordinator Erasmus projekata u školi i učiteljica engleskog jezika Tihana Svoren Kolarec koja je aktivna sudionica Erasmus i eTwinning projekata u školi. S druge strane u intervjuu su sudjelovali predstavnici spomenutog Nacionalnog instituta (INDIRE): Giuseppina Cannella, Giuseppina Mangione, Michelle Pieri, Stefania Chippa, zatim predstavnici Europske mreže škola (EUN): Marc Durando, Claire Morvan, JF Raffestin, Christos Bousoulas, Antonia Lončar te predstavnica Ministarstva znanosti i obrazovanja RH Ivana Jakić.

Tijekom intervjua na engleskom jeziku sudionici su upoznali osnovne značajke geografskog položaja naše škole, njezino ustrojstvo i organizaciju, viziju škole, situaciju s učiteljskim kadrom te njihov osobni i profesionalni razvoj, strategije poučavanja, iskustvo učenja na daljinu i učenja na otvorenom, odnos škole i roditelja te škole i lokalne zajednice, mogućnosti umrežavanja naše i drugih malih škola.

Kao rezultat projekta bit će tiskana publikacija koja će na jednom mjestu donijeti primjere dobre prakse, iskustva i inovacije škola koje su sudionice projekta iz zemalja Europske unije.

objavio: Antun Maletić   datum: 2. 2. 2021.