Prihvaćen novi projekt u okviru programa Erasmus+

U petak 8. svibnja 2020. na stranici Agencije za mobilnost i programe EU objavljena je Odluka o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2020. godinu za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja. Tom Odlukom prihvaćen je projektni prijedlog naše škole na temu „Korak u poduzetništvo“.

Od ukupno 164 prijavljena projekta, prema broju bodova naš je projekt zauzeo relativno visoko 27. mjesto. Svi pristigli projektni prijedlozi prošli su postupak provjere formalne prihvatljivosti, a nakon toga i ocjenjivanje prema utvrđenim kriterijima navedenim u Vodiču kroz program Erasmus+ i Europske snage solidarnosti. U skladu s rang-listom prijava koja je izrađena na temelju provjere kriterija formalne prihvatljivosti i zbroja ostvarenih bodova u postupku vrednovanja kvalitete te uzevši u obzir dostupan proračun u 2020. godini za Ključnu aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja, članovi Ocjenjivačkog odbora donijeli su prijedlog o dodjeli financijske potpore koji je ravnateljica Agencije u cijelosti prihvatila te donijela spomenutu Odluku.

Projekt OŠ Tordinci pod nazivom „Korak u poduzetništvo“ ukupno je vrijedan 28.729,00 eura i ima za cilj ojačati tri područja: unaprijediti poduzetničko obrazovanje naše škole, poboljšati nastavu stranih jezika i ojačati međunarodnu suradnju naše škole. U projektu će direktno sudjelovati osam učitelja/ica i ravnatelj škole. Oni će sudjelovati na sedam strukturiranih tečajeva i u jednoj aktivnosti job shadowing u više različitih zemalja: Portugalu, Italiji, Irskoj, Grčkoj, Engleskoj, Guadeloupeu, Finskoj, Estoniji i Španjolskoj. Projekt treba započeti 1.9.2020. i traje 16 mjeseci sve do 31.12.2021. godine. U osmišljavanju i pisanju projektnog prijedloga sudjelovali su članovi Erasmus tima naše škole koji su ujedno i sudionici projekta (osim pedagoginje Ivane Vinkler Komarić) pod vodstvom koordinatora projekta učitelja Brune Sekereša i ravnatelja škole Antuna Maletića. Čestitke svima na uspješno odrađenom poslu i prihvaćenoj prijavi!

OŠ Tordinci ima iza sebe već dva uspješno provedena KA1 projekta. Prvi, „Učionica bez zidova“ u šk.god. 207./18. imao je središnju temu učenje na otvorenom, a učitelji sudionici su prošli strukturirane tečajeve sa sljedećim temama: Outdoor education, Sharing landscapes i Introducing Project Based Learning in the classroom. Drugi, „Digitalna škola-globalna škola“ u šk. god. 2018./19. imao je dvije važne teme: digitalizacija i internacionalizacija škole. Sudionici su prošli tečajeve s temama: A Classroom with a Door to the World; Digital Turn: How to make your school more digital; Digital STEAM-Teaching integrated science, art and mathematics with digital devices; Classroom Management Solutions for Teachers: new methodologies, effective motivation, cooperation and evaluation strategies; SMILE-Using museums and heritage as a teaching and learning resource.

Vjerujemo da će i novi projekt biti jednako uspješan te da će od njega imati koristi svi dionici odgojno-obrazovnog procesa u našoj školi.

objavio: Antun Maletić   datum: 11. 5. 2020.

« Ožujak 2024 »