Maskenbal i izložba Maske u našoj školi

U utorak 25.2. u matičnoj školi u Tordincima je održan Maskenbal učenika predmetne i razredne nastave uz svečano zatvaranje školske izložbe Maske nagrađivanjem pobjednika na priredbi.

Razdoblje poklada uvijek je nepresušan izvor inspiracije u kojemu je učenike lako potaknuti na likovno stvaralaštvo, kreativnost i slobodu u likovnom izražavanju. Ovogodišnja školska izložba Maske pod nazivom „Želim se maskirati u….“ pred učenike je stavila novi izazov promišljanja, kreativnosti i likovnog stvaranja. Pod vodstvom učiteljica učenici su bili aktivni sudionici procesa na nastavi u kojemu se nastojalo ostvariti zadane ishode u kojima će učenici likovnim i vizualnim izražavanjem interpretirati različite sadržaje, oblikovati ideje kao poruke kojima komuniciraju s okolinom služeći se likovnim i vizualnim jezikom te demonstrirati fine motoričke vještine eksperimentirajući i varirajući različite likovne materijale i postupke u vlastitome likovnom izražavanju.

Učiteljica Andreja Vincek Ević postavila je 14.1. izložbu maski svih učenika naše škole i otvorila je 17.2. u velikom školskom holu za sve učenike naše škole, djelatnike i ostale zainteresirane. Pozvala je sve učenike razredne i predmetne nastave naše škole da u periodu od tjedan dana, do 25.veljače, kroz odabir najuspješnije maske samostalnim glasanjem izaberu najkvalitetniju masku. Učenici su pristupili samovrednovanju i vršnjačkom vrednovanju. Vrednujući svoj i radove ostalih učenika sudionika izložbe ostvarivali su ishod u kojemu su uspoređivali svoj likovni rad i radove drugih učenika, opisivali svoj rad i vlastiti doživljaj stvaranja te naposlijetku izabrali rad koji je po njihovoj prosudbi najuspješnije odgovorio na zadanu temu. Učenici su glasovanjem u Karnevalski sandučić izabrali najuspješnije maske u kategoriji viših i nižih razreda, a pobjednici su proglašeni na maskenbalskoj priredbi na kojoj su sudjelovali svi učenici naše škole, posjetitelji i učitelji. U izabiru pobjednika izložbe sudjelovao je i stručni žiri škole u sastavu: Marija Škrobo Arambašić i Marija Kudric. U kategoriji nižih razreda po izboru učenika pobjedila je maska učenika Šimuna Benčevića iz 4. razreda, a u kategoriji viših razreda učenice Lare Miletić iz 8.razreda. Prema odluci stručnog žirija naše škole pobjednik izložbe Maske je učenik Dorijan Kalem iz 5. razreda.

Maske slijeva na desno:

-pobjednička maska izložbe po izboru stručnog žirija naše škole-D.Kalem, 5.razred

-pobjednička maska po izboru učenika u kategoriji viših razreda - L.Miletić, 8.razred

-pobjednička maska po izboru učenika u kategoriji nižih razreda - Š.Benčević, 4.razred

U maskenbalskoj priredbi plesom su se predstavili učenici nižih razreda i ritmička skupina učenika nižih i viših razreda. Nakon završetka programa stručni žiri u sastavu : Ivana Vinkler Komarić i Valentina Čutura je odabrao najkreativnije maskenbalske kostime, a pobjednici su i nagrađeni. U kategoriji nižih razreda za najkreativniji kostim izabrana je učenica Lucija Horvat iz 2. razreda, a u kategoriji viših razreda učenik Borna Tomić iz 5. razreda.

Cilj i svrha ove školske izložbe Maske te maskenbalske priredbe ostvaren je kroz interdisciplinarni pristup i međupredmetno povezivanje koje je učenicima omogućilo upoznavanje likovne i vizualne kulture te umjetnosti u njihovoj cjelovitosti u različitim aspektima života.

Izložba je doprinijela cjelovitom učenju i poučavanju kroz navedene aktivnosti te njegovanju kulturne baštine.

Ostale fotografije sa Maskembala možete vidjeti ovdje.

Aktivnosti naših učenika i ovoga projekta prikazane su i u eTwinning projektu Carnival -Origin and traditions.

Priloženi dokumenti:
Maskembal_25.2.2020.-PLAKAT.pdf (1.13 MB)

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 26. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »