VjeDra - smotra kreativnog vjeronaučnog stvaralaštva

Dana 9. svibnja 2019. godine učenici naše škole sudjelovali su na Smotri kreativnog vjeronaučnog stvaralaštva "VjeDra" u Osijeku u prostorima vikarijata.

Tema ovogodnjišnje smotre bila je „Hrvatski sveci i blaženici – svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu“. Svojim prikazima predstavilo se 19 škola. Smotru je organizirao Katehetski ured Đakovačko - osječke nadbiskupije i Agencija za odgoj i obrazovanje (AZOO) Podružnica Osijek, a njezin cilj je promovirati stvaralačko izražavanje učenika obradom različitih tema glazbom, plesom, dramsko-scenskim izvedbama, likovnim i literarnim uratcima.

Naši učenici predstavili su se s likovnim radom blaženog Alojzija Stepinaca, kojeg su izrađivali na satima izvannastavne aktivnosti vjeronaučne skupine.

Sama izrada rada trajala je dva mjeseca, a način izrade sastojao se od ljepljena komadića papira, kolaža i novina na drvenoj podlozi visine dva metra.

Učenici su, osim samog predstavljanja likovnog rada, ukratko progovorili o životu i djelu našeg blaženika, izdvojivši najvažnija postignuća njegova rada, te kako je Alojzije Stepinac primjer pravog kršćanina i istinski svjedok vjere koji je svojom žrtvom, svojim robovanjem i zatočeništvom pokazao put i primjer u koji se valjalo ugledati!

Program je zaključen podjelom priznanja vjeručenicima i njihovim mentorima, te zajedničkim fotografiranjem svake skupine s nadbiskupom.

objavio: Valentina Čutura   datum: 11. 5. 2019.