IZLET U VUKOVAR

Učenici i učitelji razredne nastave OŠ Tordinci i PŠ Antin 1.6.2018. bili su na izletu u prekrasnom Vukovaru i vratili se puni dojmova.

Učenici razredne nastave OŠ Tordinci ,u sklopu godišnjeg projekta Učionica bez zidova  koji je dio Ka1 projekta, svoje su učionice zamijenili ulicama grada na Dunavu. Po dolasku u Vukovar odmah smo se uputili prema rijeci Dunavu na vožnju turističkim brodom Bajadera. Prva skupina učenika , a to su učenici prvih i drugih razreda sa svojim učiteljima ukrcali su se na brod i uživali u panoramskoj vožnji turističkim brodom Bajadera. Vožnja Dunavom u trajanju od 45 minuta upotpunjena je i kratkim edukativnim predavanjem o samom Dunavu i njegovoj važnosti za sve zemlje koje povezuje. Kapetan broda učenicima se obratio i s nekoliko riječi o eko brodu na solarni pogon kojim se voze. Svaki je učenik dobio priliku fotografirati se za kormilom broda, ali i osladiti slatkom čokoladicom po kojoj brod nosi ime.

Za to vrijeme učenici trećih i četvrtih razreda obišli su centar grada Vukovara s učiteljicama te izvršavali unaprijed pripremljene zadatke.

Zapalili su svijeću i pomolili se kod spomenika na ušću Vuke u Dunav za sve koji su položili svoj život za slobodnu i neovisnu Hrvatsku. Nakon što je prva skupina završila sa svojim vožnjom, na vožnju brodom otišla je druga skupina učenika sa svojim učiteljicama. Prva skupina učenika sa svojim učiteljima uživala je u kratkoj šetnji i obilasku centra grada Vukovara.

Prepuni dojmova odlazimo u Muzej vučedolske kulture. U muzeju nas je dočekala  kustosica koja nas je provela kroz stalni postav muzeja. Nakon obilaska muzeja autobusom odlazimo prva skupina ( učenici prvih i drugih razreda s učiteljima) u posjet Gradskoj knjižnici, a druga skupina( učenici trećih i četvrtih razreda s učiteljicama) u posjet zgradi Županije. U gradskoj knjižnici učenike je  dočekala gospođa Slavica Kovačević. Osim obilaska knjižnice učenici su  sudjelovali u prigodnim radionicama. Izrađivali su brodove od papira, slikali 3D olovkama i zaista uživali u nesvakidašnjem posjetu knjižnici.

Drugu skupinu u zgradi Županije dočekao je  gospodin Grgo Krajina te ih u  velikoj županijskoj vijećnici upoznao s povijesti naše županije te odgovorio na pripremljena učenička pitanja.

Vukovar je ispunio sva naša očekivanja te s nestrpljenjem iščekujemo ponovni susret s gradom herojem.

objavio: Sanja Božić   datum: 5. 6. 2018.