Korisnik:

Engleski jezik

Njemački jezik

Hrvatski jezik

Istraživačka nastava kroz eTwinning projekt Dan jabuka

Učenici 1. razreda Osnovne škole Tordinci uspješno su proveli svoj prvi eTwinning projekt.

"Po jedna jabuka svaki dan, tjera doktora iz kuće van!" poznata je uzrečica koje je bila i slogan ovoga projekta koji je trajao od 14. do 26.10. U tom periodu učenici su kroz istraživačku nastavu uz pomoć svoje učiteljice Andreje Vincek Ević ostvarivali zadane ishode ovoga projekta.

Istraživačka nastava na projektu sastojala se od zadataka u kojima su se učenici upoznali s utjecajem jabuke na naše zdravlje, koristima od jabuke, vrstama jabuke, razlikama između najpoznatijih vrsta jabuka u našemu zavičaju prema obliku, boji i ukusu, načinom konzumiranja jabuke i proizvoda od jabuke. U otkrivanju vrsta jabuka pomogli su nam i naši roditelji koji su pomogli učenicima u pronalasku domaćih sorti jabuka i njihovih naziva. Kroz rad na projektu učenici su sudjelovali i u kreativnoj radionici na kojoj su saznali kako je jabuka bila sveprisutna u životu ljudi te kako su se njome nekada darivali, izrađivali sok i ocat, sušili je za zimu nazivajući to kalotine od jabuka. Učenici su sudjelovali i u likovnoj i literarnoj radionici, a jabuka je bila i motivacija u matematici i u igrama na tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi gdje su u zabavnim igrama jabuke nosili u žlici. Služeći se tabletima učenici su naposlijetku odigrali i kviz u Kahootu kako bi i osim na radnim listićima vrednovali naučeno.

Naposlijetku sretni i radosni osladili smo se pitama, kolačima, pekmezom i kompotom što su ih naše drage mame pripremile. Nakon izvršenih zadataka učenici su velikim smajlićima evaluirali rad na projektu i uz pomoć učiteljice postavili veliki razredni pano na kojemu su postavili svoje uratke. Stablo jabuke koje na svojim plodovima nosi mudre uzrečice o jabukama pratit će nas u našemu radu kroz godinu i podsjećati na važnost i vrijednost jabuke za naše zdravlje, kraljice voća.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 31. 10. 2019.

About school

Gdje se nalazimo?

Klub prijatelja škole

« Travanj 2020 »

Ispis statistike od 15. 12. 2009.